Tuesday, 28.November.2023, 22.55
Welcome Guest

Gjakova

Microsoft-i ul çmimet e Xbox 360 - Forumi

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Shkenca » Informatikë dhe Internet » Microsoft-i ul çmimet e Xbox 360
Microsoft-i ul çmimet e Xbox 360
FooSeDate: Thursday, 14.August.2008, 13.39 | Message # 1
WebMaster
Group: WebMaster
Messages: 94
Status: Jasht Linje

Microsoft-i të dielën ulë çmimin e video lojës më të shitur të tijin, modelit Xbox 360 Pro me një disk të ngurtë 20GB, nga 349$ në 299$.

Microsofti të dielën shfaqi një Xbox 360 me disk të ngurtë 60GB. I cili pritet që të fillojë të shitet në fillim të gushtit në SHBA dhe Kanada për 349$.

Zhurmat që çmimi i Xbox-it ra ndjeshëm u përhap në të gjitha forumet e lojërave javën që shkoi.

Microsoft-i shpalli në maj se Xbox 360 u bë gjenerata e parë e së ardhmes për video lojërat, duke kapur rekordin e 10 milionë shitjeve në Shtetet e Bashkuara. Siç thuhet, Microsoft-i thotë se ka shitur 19 milionë Xbox-e në mbarë botën.

 
Forumi » Shkenca » Informatikë dhe Internet » Microsoft-i ul çmimet e Xbox 360
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Login form
Site friends

 
Statistics
Our poll
Rate my site
Total of answers: 68
Copyright MyCorp © 2023 | Hosted by uCoz