Tuesday, 28.November.2023, 21.54
Welcome Guest

Gjakova

Rregullat e Forumit. - Forumi

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Gjakova » Rregullat në Forum » Rregullat e Forumit. (Refreshi)
Rregullat e Forumit.
RefreshiDate: Thursday, 21.August.2008, 20.47 | Message # 1
Antarë
Group: Moderator
Messages: 34
Status: Jasht Linje
Rregullat E Forumit

Mire se vini ne Gjakova.do.am - Forum

Pasi qe jeni regjistruar ne Gjakova.do.am forum ju automatikisht keni pranuar kushtet e perdorimit dhe u jeni bindur rregullores se Gjakova.do.am forumit. Regjistrimi ne forum eshte falas. Forumi eshte ndohere nen kontroll dhe njekohesisht mirembajtja eshte pjese e rregullores. Thyerja e rregullores mund te pasoj me perjshtimin e anetarit nga forumi. Te gjitha vendimet e administratoreve jane perfundimtare.
Ky forum eshte forum i Gjakova.do.am dhe ketu preferohet te perdoret gjuha shqipe.
Rregullat kryesore t? Forumit.

1. Sjellja shoqerore
Asnje shkrim me permbajtje raciste, nacionaliste apo fyese nuk do te tolerohet. Te gjitha shkrimet e tilla do te fshihen pa paralajmerim. Ketu bejne pjese edhe fotografite me permbajtje te papranueshme. Kercenimet ndaj anetareve te tjere nuk do te tolerohen. Ju jeni i mireseardhur qe te shprehni mendimet tuaj dhe te sfidoni te tjeret me mendimet apo opinionet tuaja, por ne menyre te rrespektueshme dhe pa e fyer askend.
Fyerja e anetareve mund te sjell? deri te perjashtimi i anetarit.

2. Gjuha e Forumit
Forumi i Gjakova.do.am eshte forum ne gjuhen shqipe dhe te gjitha postimet ne forum duhet te behen ne gjuhen shqipe, pervee citimeve, teksteve te librave, termave internacional, etj. Ne forum te perdoren sa me pak lokalizmat dhe te mundohemi te shkruajme me gjuhe sa me te paster.

3. Perseritja e temave
Mos hapni tema te njejta ne shume rubrika njekohesisht. Para se te hapni nje tem? shikoni se a egziston ajo teme ne Forum. Temat e perseritura do te fshihen. Ju lusim qe gjate hapjes se temave te hapni temat ne rubrikat perkatese.

4. Logo personale (Avatar) dhe Firma (Signature)
Logo personale nuk duhet te jete me e madhe se 80x80 piksela. Firma juaj nuk duhet te permbaje imazhe me te medha se 350x80 piksela apo nuk duhet t'i kaloj? 3 rreshta me 200 simbole.

5. SPAM, Marketing
Mundohuni qe pergjigjet ne tema te jene kuptimplota, mos te permbajne vetem nje emotikon apo nje fjale. Sa me shume qe te diskutojme pasurojme edhe dijen tone dhe te tjereve.Reklamat lejohen vetem ne forumin e caktuar

7. Editimi i postimeve
Administrator?t kane te drejte te editojne apo fshijne postimet tuaja nga forumi nese jane ne kundrshtim me Rregulloren e Forumit. Nese mendoni se iu eshte bere e padrejte ne fshirjen apo editimin e postimeve ju lutem kontaktoni Administratorin e Forumit.

8. Ndalohet madhesia e shkronjave tek firma
Ndalohet madhesia e shkronjave tek firma, sepse humb kuptimin e postimit. Madhesia tek firma duhet te jete normal jo shkronjat e rritura shume. Ne rast se dikush rrit shkronjat tek firma e tij me nje format te madh, firma do t'iu editohet ose do te merr Verejtje.

9. Ndalohen temat politike
Sa i perket politikes nese ka ndonje lajm? interesant mund ta postoni, e jo me hap tema per politik?. Ketu s'ka politik?.

10. Respekt ndaj STAFFIT te Forumit
Staffi i forumit ka nje privilegj te veeante dhe duhet te respektohet. Nese ndokush ofendon dike nga Staffi, automatikisht do te jete i perjashtuar nga Forumi

 
Forumi » Gjakova » Rregullat në Forum » Rregullat e Forumit. (Refreshi)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Login form
Site friends

 
Statistics
Our poll
Rate my site
Total of answers: 68
Copyright MyCorp © 2023 | Hosted by uCoz