Sunday, 26.June.2022, 05.12
Welcome Guest

Gjakova

Interneti tani me 155 milionë webfaqe - Forumi

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Shkenca » Informatikë dhe Internet » Interneti tani me 155 milionë webfaqe
Interneti tani me 155 milionë webfaqe
FooSeDate: Thursday, 14.August.2008, 13.22 | Message # 1
WebMaster
Group: WebMaster
Messages: 94
Status: Jasht Linje

Edhe këto ditët e fundit interneti po rritet me shpejtësi të madhe. Muajin e fundit janë shtuar edhe 5.4 milionë faqe të reja dhe tani ka arritur në numrin 155.230.051. Vitin e kaluar numri i webfaqeve të reja është më i madhi deri tani, me plot 50 milionë faqe të reja, çka është rreth 20 milionë më shumë se sa në vitin 2006.
Apache dhe Microsoft kanë humbur një pjesë të tregut dhe tani kanë 49.57% (76.95 milionë faqe) dhe 35.76% (55.51 milionë faqe). I vetmi që ka përfituar është Google i cili ka 5.5% (8.56 milionë faqe) të tregut të përgjithshëm
 
Forumi » Shkenca » Informatikë dhe Internet » Interneti tani me 155 milionë webfaqe
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Login form
Site friends

 
Statistics
Our poll
Rate my site
Total of answers: 68
Copyright MyCorp © 2022 | Hosted by uCoz