Sunday, 26.June.2022, 05.50
Welcome Guest

Gjakova

Gjestet që tregojnë se keni një lidhje të gabuar. - Forumi

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Të ndryshme » Dashuria » Gjestet që tregojnë se keni një lidhje të gabuar.
Gjestet që tregojnë se keni një lidhje të gabuar.
FooSeDate: Thursday, 14.August.2008, 13.59 | Message # 1
WebMaster
Group: WebMaster
Messages: 94
Status: Jasht Linje

- Ai ose ajo është shumë xheloze, qoftë dhe pa arsye, dhe dominuese.

- Ai ose ajo kërkon që t'iu izolojë nga familja, miqtë dhe shoqëria.

- Ai/ajo kërkon të fajësojë të tjerët në vend që të marrë përgjegjësitë për sjelljet e tij/e saj.

- Ai/ajo ju kritikon vazhdimisht, ju thërret në emër ose ju bën të ndiheni keq rreth vetvetes.

- Ai/ajo beson që një femër duhet të jetë e barabartë me mashkullin apo beson në stereotipat tradicionalë për sa i përket gjinisë.

- Shihni si i trajton ai/ajo të tjerët: nënën, babanë, familjen dhe miqtë. Në të njëjtën mënyrë do t'iu trajtojë edhe juve, nëse jo tani se paku në të ardhmen.

- Mbase vjen nga një familje ku dhuna është dominuese, ku prindërit abuzojnë me njëri-tjetrin? Kjo mund të jetë "normale" për të sepse është mësuar me një gjendje të tillë.

- Kërkon t'iu përbuzë duke përdorur zë të lartë, gjeste zemërimi, shikime, përplasje apo shkatërrim të gjerave përreth.

- Ai/ajo injoron ndjenjat apo nevojat tuaja, kërkon t'iu vejë në lojë për shkak të tyre.

- Ndiheni sikur nuk mund të bëni mjaftueshëm për ta kënaqur atë pa marrë parasysh sesa shumë mundoheni.

- Ai/ajo është i/e parespektuar nga gjinia tjetër në përgjithësi.

- Ai/ajo kërkon shumë gjera nga ju që ju bëjnë të largoheni nga vetvetja apo nga ajo që ju doni të jeni.

- Ai/ajo ka vështirësi për të shprehur ndjenjat, luan "lojëra mendimesh" që ju bëjnë të ndiheni të marrë, injorantë apo konfuz.

- Ai/ajo kërkon që t'iu bëjë përgjegjës për lumturinë e tij/saj apo për të pasur fatin e lidhjes në dorë.

 
Forumi » Të ndryshme » Dashuria » Gjestet që tregojnë se keni një lidhje të gabuar.
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Login form
Site friends

 
Statistics
Our poll
Rate my site
Total of answers: 68
Copyright MyCorp © 2022 | Hosted by uCoz