Tuesday, 28.November.2023, 21.56
Welcome Guest

Gjakova

SHBA ndihmojnë bankat e kredive në krizë - Forumi

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Shkenca » Ekonomi & biznes » SHBA ndihmojnë bankat e kredive në krizë
SHBA ndihmojnë bankat e kredive në krizë
FooSeDate: Tuesday, 12.August.2008, 15.11 | Message # 1
WebMaster
Group: WebMaster
Messages: 94
Status: Jasht Linje

Qeveria amerikane ka shpallur një sërë masash të jashtëzakonshme të cilat kanë për qëllim ringjalljen e besimit tek dy kompanitë gjigante të kredive, Fannie Mae dhe Freddie Mac, të cilat ndodhen në krizë.

Ministria e Thesarit ka thënë se do të ndihmoj këto kompani, me të gjitha mënyrat e mundshme për t'i nxjerr ato nga kjo situatë.

Ministri i Thesarit, Henry Paulson, thotë se qeveria do të siguroj edhe fonde të tjera për këto banka dhe nëse ka nevojë do t'i blejë edhe aksionet e saj.

Ai tha se këto kompani janë shumë të rëndësishme për tregjet e shtëpive. /bbc/

 
Forumi » Shkenca » Ekonomi & biznes » SHBA ndihmojnë bankat e kredive në krizë
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Login form
Site friends

 
Statistics
Our poll
Rate my site
Total of answers: 68
Copyright MyCorp © 2023 | Hosted by uCoz