Sunday, 26.June.2022, 05.49
Welcome Guest

Gjakova

Dell tregon dashurin ndaj Linuxit! - Forumi

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Shkenca » Informatikë dhe Internet » Dell tregon dashurin ndaj Linuxit!
Dell tregon dashurin ndaj Linuxit!
FooSeDate: Thursday, 14.August.2008, 13.33 | Message # 1
WebMaster
Group: WebMaster
Messages: 94
Status: Jasht Linje

Dell, kompania e mirenjohur per prodhimin e laptopeve, dhe desktopeve tash me ka filluar te ofroj produktet e tyre me Ubuntu 8.04.

Ne serialet e llaptopeve XPS M1330N, dhe Inspiron 1525N dhe Inspiron 530N. Kete sistem si pako Dell ua mundeson falas ndersa ne qofte se deshironi 30 dite starter ndihme (support) atehere duhet te paguani 2$ ne muaj per ndihmen qe DELL do tua ofron si fillestar i ketij sistemi operativ.

Shpresoj qe edhe firmat tjera te njohura te cilet bejn prodhimin e llaptopeve do te fillojne ta ofrojne kete sistem operativ si opcion per te perdorur./Dell/.

 
Forumi » Shkenca » Informatikë dhe Internet » Dell tregon dashurin ndaj Linuxit!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Login form
Site friends

 
Statistics
Our poll
Rate my site
Total of answers: 68
Copyright MyCorp © 2022 | Hosted by uCoz