Tuesday, 28.November.2023, 21.48
Welcome Guest

Gjakova

Vllaznia pesëshe me kajmak nё Napoli - Forumi

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi » Të ndryshme » Futbolli » Vllaznia pesëshe me kajmak nё Napoli
Vllaznia pesëshe me kajmak nё Napoli
DaCi-bDate: Friday, 29.August.2008, 06.24 | Message # 1
A.i Rregullt
Group: Moderator
Messages: 43
Status: Jasht Linje
Ekipi i vetëm shqiptar, qё garonte nё garat evropiane, Vllaznia, ka marrё njё ‘pesёshe’ golash nё ndeshjen e kthimit nё kuadër tё Kupёs UEFA, si mysafir i ekipit italian Napoli.
Rinaudo hapi serinё e golave tre minuta para fundit tё pjesës sё parё (42’), ndërsa shtatё minuta pas fillimit tё pjesës sё dytё, Pi shёnoi pёr tё dyfishuar rezultatin.

Tre minuta mё pas, Rinaudo, shёnon golin e dytё tё tij dhe tё tretin pёr ekipn italian, derisa nё dhjetё minutat e fundit, ekipi shkodran pёsoi edhe dy gola tё tjerё, njё nga Lavezzi (80’) dhe njё tjetër nga Hamsik (87’).

Ndeshja e parё kishte përfunduar 3-0 pёr ekipin italian, qё kështu kualifikohet me rezultat tё pёrgjithshёm 8-0. Rezultatet nga ndeshjet tjera kualifikuese pёr nё Kupёn UEFA, do t’i gjeni nё pjesën e djathtё tё ekranit.

 
Forumi » Të ndryshme » Futbolli » Vllaznia pesëshe me kajmak nё Napoli
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Login form
Site friends

 
Statistics
Our poll
Rate my site
Total of answers: 68
Copyright MyCorp © 2023 | Hosted by uCoz